Mis on DPF filter?

DPF filter

Tahmafiltri maatrits kujutab endast ränikarbiidi baasil keraamikast valmistatud kärgstruktuuri.

Keraamiline maatrits on metallkorpuses. Seda läbivad arvukalt paralleelseid väikese ristlõikega kanaleid, mis on vaheldumisi suletud ühelt või teiselt küljelt. Seepärast eristatakse sisselaske ja väljalaske kanaleid, mis on teineteisest eraldatud filtreerivate vaheseintega. Kuna filtri kanalid on suletud vaheldumisi nii sisselaske kui ka väljalaske poolt, siis tahmaosakesi sisaldavad gaasid on sunnitud läbima ränikarbiidist poorseid vaheseinu - kusjuures tahmaosakesed jäävad lõksu sisselaskekanalitesse ja gaas voolab vabalt läbi kanalite vaheseinte pooride.

Regenereerimise protsessis:

  • peatub heitgaaside tagastus, et tõsta kütuse põletamise temperatuure;
  • heitgaasi temperatuuri tõstmiseks toimub kütuse täiendav sissepritse pärast peamise doosi andmist, nimelt, väntvõlli pöörlemisel 35° võrra pärast BMT;
  • õhu andmist mootorisse vähendatakse reguleeritava elektriajamiga drosseliga;
  • õhu ülerõhku hoitakse tasemel, mille korral juht ei märka mootori üleminekut regenereerimise režiimile.

Kui mootori juhtploki mälus on salvestatud veakood või on filter liiga täis, siis mootori juhtplokk keelab regenereerimise teostamist, et vältida mootori kahjustusi. Mälus salvestatakse DPF süsteemi veakood ja mootor hakkab töötama avariirežiimis.

Et vältida filtri takistuse liigset tõusu ja selle töövõime vähenemist, on vaja aeg-ajalt vabastada teda tahmast, st regenereerida. Regenereerimise ajal põletatakse filtrisse kogunenud tahmaosakesed. Regenereerimise vajadus määratakse kindlaks mootori juhtploki poolt õhu kulumõõturi signaalide järgi, heitgaasi temperatuuri anduritelt enne ja pärast tahmafiltrit, samuti rõhuvahe andurilt sellel. Juhi jaoks toimub regenereerimise protsess märkamatult. Regenereerimise protsess kestab umbes 10 minutit, samas heitgaasi temperatuuri tõstetakse 600-750 ° C, mis on piisav tahmaosakeste ärapõletamiseks.

Teenuse hind
S.A.L. Grupp. OÜ
Tehase 16c, 51013 Tartu
E-mail: info@garage55.ee
Tel. +372 58 878 993
Oleme Avatud: E-R: 9 - 18
L: kokkuleppel