Küsige julgelt LIISI järelmaksu!
Leiame alati Teile sobivaima lahenduse.
EST | RUS | ENG

Kiip-võti

Kiip-võti - on immobilaiseri ärandamisvastase süsteemi osa, mis on vajalik autojuhi autoriseerimiseks.

Kiip-võti kujutab endast süütevõtit, mille sees asub mikroskeem (kiip või transponder), mis sisaldab endas ainulaadset koodi. Süüte sisselülitamisel luuakse elektromagnetväli, mis läbib mikroskeemi. Selle välja mõjul hakkab kiip edastama raadiosignaali abil kindla sagedusega koodi. Süsteem võtab signaali vastu, kodeerib selle lahti, võrdleb edastatud koodi eelnevalt programmeeritud immobilaiseri koodiga ja nende kokkulangemisel lubab käivitada mootorit. Kui transponderi kood on vale, siis peatatakse mootori käivitamine tarkvaralisel tasemel (sisseehitatud alalise immobilaiseri kasutamise puhul) või füüsilisel tasemel käivitamise eest vastutavate elektriahelate katkestamisega (täiendava eraldi immobilaiseri kasutamisel).

Kiip-võtmete tüübid:
  • Nuppudega paneelid, millel peab omanik koodi sisestama käsitsi
  • Juhtmevabad saatjad

Võib esineda ka kontaktivabade kiip-võtmete variante. Signaal nende kasutamisel edastatakse vastuvõtuantennile, mis on peidetud salongi vooderdusse. Süsteemi juhtimine toimib kaardi või võtmehoidja abil, sellist tüüpi kiipe nimetab rahvasuu "märkideks".

Immobilaiseri süsteem on usaldusväärne ja mugav, kuid nõuab auto omanikult kiip-võtme kasutamisel tähelepanelikkust ja ettevaatlikkust. Kuna kiip-võti on elektroonikaseade, siis vajab see kaitset löökide, kukkumiste, temperatuurikõikumiste, niiskuse sattumise eest. Nende reeglite rikkumisel võib kiip-võti rivist välja minna ja sel juhul ei saa autot käivitada mitte ainult kurjategijad vaid ka omanik ise. Vigastuste, kulumise, kadumise ja varguse korral on vaja kaotatud võtme asemele dublikaati ning allesjäänud võtmete ümberprogrammeerimist. Mis tahes tööd kiip-võtmetega, sellised nagu nende valmistamine, remont, programmeerimine, kiip-võtmete sidumine autoga kujutab endast keerulist protsessi, mis nõuab asjatundlikku lähenemist ja kaasaegseid seadmeid. Kuna on vaja luua mitte lihtsalt kiip-võtme mehaanilist koopiat, vaid ka kopeerida kogu võtme mikrokiibis oleva info, samuti sünkroniseerida see auto elektroonilise juhtplokiga. Kõrge ärandamisvastase kaitse tõttu tuleb mõnedes kaasaegsetes autodes kiip-võtmete sidumiseks programmeerida mitu immobilaiseri juhtplokki. Seejuures on asjatundmatud toimingud võimelised blokeerima auto kogu elektroonilise süsteemi. Sellest järeldub, et kiip-võtmete programmeerimise võib usaldada ainult usaldusväärsele ettevõttele ja asjatundjatele, kellel on suur töökogemus elektroonikaseadmetega.

S.A.L. Grupp. OÜ
Tehase 16c, 51013 Tartu
E-mail: info@garage55.ee
Tel. +372 58 878 993
Oleme Avatud: E-R: 9 - 18
L: kokkuleppel