Küsige julgelt LIISI järelmaksu!
Leiame alati Teile sobivaima lahenduse.
EST | RUS | ENG

Immobilaiseri remont

Immobilaiser - ärandamisvastane süsteem, mis blokeerib mootori käivitamist enne autojuhi autoriseerimise momenti.

Juhtimisviisi järgi jaotuvad immobilaiserid:

  • Kontaktseteks (autoriseerimine toimub elektroonilise võtme ehk kiip-võtme abil).
  • Kontaktivabad (signaali juhtimine toimub võtmehoidjalt ("märgid" või "kaardid")).

Standardne immobilaiser koosneb järgmistest osadest:

  • Elektrooniline juhtplokk (EJP) sisaldab mikroskeemi millesse on programmeeritud ainulaadne kood ja täiteseadmete juhtskeem. Juhtskeemis on spetsiaalne lugemisraam (pool).
  • Täiteseade, mis koosneb ühest või mitmest elektromagnetilisest releest auto põhiliste elektriliste ahelate blokeerimiseks. Mõnedel juhtudel võib seade sisse lülitada elektromagnetilise süsteemi mitteelektriliste ahelate blokeerimiseks.
  • Süütevõti (kiip-võti) sisseehitatud programmeeritud kiibiga, mille ainulaadne kood edastatakse raadiosignaali teel elektroonilisele juhtplokile.

Immobilaiseri tööpõhimõte seisneb järgnevas. Süüte sisselülitamisel edastab juhtplokk läbi pooli signaali kiip-võtmele ja ootab vastuse koodi. Peale vastuse saamist saadetakse signaal täiteseadmele, mis sõltuvalt autoriseerimise tulemusest lubab või keelab mootori käivitamise.

Täna on immobilaiser auto valvesüsteemi lahutamatu osa. Suurem osa autodest on varustatud sisseehitatud immobilaiseriga, mille paigaldab auto tootja. Blokeerimine sisseehitatud immobilaiseri abil toimub ilma füüsilise toimeta juhtahelatele ja toimub tarkvaralisel tasemel. Vale signaali korral toimub mootori sissepritse kontrollsüsteemi tarkvaralise side abil mootori käivitamise keelamine.

Käivitamise blokeerimine eraldi (täiendava, mitte sisseehitatud) immobilaiseri kasutamisel toimub füüsilisel tasemel. See seisneb vastutavate elektriahelate, näiteks starteri, süüte, mootori elektriahelate katkestamises. mõnedel juhtudel on täiendavate süsteemide kasutamisel võimalik ka mitteelektriliste süsteemide blokeerimine.

Nagu kõik teised seadmed lähevad ka immobilaiserid rivist välja. Starteri pöörete puudumine võtme pööramisel, mootori käivitamise puudumine starteri pöörlemisel, kiip-võtme dioodi vilkumine armatuurlaual, reaktsiooni puudumine kooseisulise võtme võtmehoidja nuppudele, mootori lühiajaline käivitamine 1 – 3 sekundiks – kõik see võib märku anda immobilaiseri katkiminekust.

Seejuures võib immobilaiseri rikkeid jaotada kaheks tüübiks:
  • Tarkvaralised
  • Riistvaralised

Immobilaiseri tarkvaralised rikkeid kutsuvad esile juhtplokki, immobilaiserisse või kiip-võtmesse salvestatud programmi tõrked või nende seadmete vahelise sünkroniseerimise rikkumisel. Selliseid probleeme kõrvaldatakse tarkvara korrigeerimisega.

Immobilaiseri riistvaralised rikked toimuvad selle komponentide (mikroskeemide, pooljuhtelementide, juhtmete jne) füüsilise vigastamise tagajärjel. Sellisel juhul on immobilaiseri vigastuse põhjuse välja selgitamiseks ja järgnevaks remondiks vajalik nii immobilaiseri kui ka kiip-võtme asjatundlik diagnostika. Diagnostika tulemuste alusel tehakse seadme vigastatud komponentide taastamine või asendamine.

S.A.L. Grupp. OÜ
Tehase 16c, 51013 Tartu
E-mail: info@garage55.ee
Tel. +372 58 878 993
Oleme Avatud: E-R: 9 - 18
L: kokkuleppel