Смело просите рассрочку платежа у LIISI
Всегда найдём для вас подходящее решение
EST | RUS | ENG

Exhaust Gas Recirculation – Heitgaaside retsirkulatsiooni süsteem

Heitgaaside retsirkulatsiooni süsteem
Heitgaaside retsirkulatsiooni süsteem

EGR süsteem tagastab osa heitgaasidest väljalaskekollektorist sisselaskekollektorisse. Süsteemi peamiseks ülesandeks on heitgaaside toksilisuse vähendamine mootori soojendamise ja järsu kiirendamise režiimis, mis toimub antud olukorra rikastatud küttesegu alusel.

Üldiselt ei midagi keerulist, kuid miks siis nimetatud süsteem teeb paljude autoomanike elu nii raskeks?

Kuumade gaasidega pideva kontakti tõttu on süsteemi nõrgimaks lüliks klapp. Põhiline ja ka peamine rike on ebahermeetilisus, mille tulemuseks on pidevalt avatud EGR-klapp ja heitgaaside katkematu juurdevool mootori sisselaskesüsteemi.Väheneb hapniku hulk mootorisse jõudvas õhus ja häirub küttesegu põlemine mootori silindrites. Tulemuseks on mootori käivitamise halvenemine, mootori võimsuse langemine, küttekulu suurenemine. Kuumad heitgaasid reageerivad õliaurudega sisselaskesüsteemis,mille tõttu tekib tahm kollektori sisemistel osadel ja sisselaskeklappidel. See põhjustab omakorda mootori mehhaanilised rikked (sisselaskeklappide kinnikiilumine).

EGR-klapi lihtne mehhaaniline väljalülitamine või eemaldamine probleemi ei lahenda, kuna kaasaegsetel autodel fikseerib mootori juhtimisblokk rikke, säilitab vea mälus ja lülitab sisse mootori avariirežiimi (limp home mode).

Pakume probleemi lahendust EGR-süsteemi väljaprogrammeerimise teel. Oluline on rõhutada, et me ei tegele ainult vigade eemaldamisega, vaid programmeerime EGR-klapi avamise ja õhukulu kaarte. Toimub süsteemi täielik väljalülitamine.

S.A.L. Grupp. OÜ
Tehase 16c, 51013 Tartu
E-mail: info@garage55.ee
Тел. +372 58 878 993
Часы работы: Пн-Пт: 9 - 18
Суб: по договорённости